Göl Kıyısı

Meltem Cumbul, Pelin Ermiş, Seren Şirince, Ushan Çakır, Yiğit Özşener
Çağdaş Amerikan tiyatrosunun önde gelen kadın yazarlarından, Pulitzer Ödülü adayı Theresa Rebeck, Aeskhylos’un Oresteia tragedyasının uyarlaması
Massachusetts’te, ormanın derinlerinde boyası solmuş, ihmal edilmiş ahşap bir ev. Evde yaşayanları derinden etkilemiş olan ve etkilemeye devam eden korkunç bir olayın gerçekleştiği göl kıyısında, kimileri bu trajediyle yaşamaya çalışırken, kimileri de kaçmış ya da terk etmeye zorlanmıştır.

Yıllar önce bu evi terk etmiş, ilerleyen yaşına rağmen cazibesini ve özgüvenini kaybetmemiş olan Richard, genç sevgilisi Lucy ile belirir. Uzun yıllar sonra milyoner bir işadamı olarak karısının ve çocuklarının yaşadığı bu eve dönmüştür. Sahibi olduğu şeyleri geri almak ister: Evi ve çocuklarını. Sevgilisi Lucy’nin ise öğreneceği ve kendisini derinden etkileyecek bir sır daha vardır.

Çağdaş Amerikan tiyatrosunun önde gelen kadın yazarlarından, Pulitzer Ödülü adayı ve PEN (Laura Pels International Foundation for Theater Award for an American Playwright) ödüllü Theresa Rebeck bu oyunda Aeskhylos’un Oresteia tragedyasına modern bir uyarlama yapmış.

“Göl Kıyısı” gelecek sezonun en çok konuşulanlarından biri olacak, aklınızın bir köşesine şimdiden yazın ve sezon başlar başlamaz soluğu Talimhane’de alın.
(Nermin Sayın; Dünya)

Yılın en iyi yapımlarından biri.
(Seçkin Selvi; Milliyet Sanat)

Yazan: Theresa Rebeck
Çeviren ve Yöneten: Mehmet Ergen

Süre: 90’/2 perde